“Aksigorta Çalışanlar Zirvesi” nde Sabancı Holding & Ageas ortaklığı kutlandı

Tarih: 25.12.2011
Aksigorta Genel Müdürlüğü ve bölge müdürlüklerinde görev yapan 600 çalışan, “Çalışanlar Zirvesi”nde buluştu. Yönetim ve çalışan kadrosunun Sabancı Center’da bir araya geldiği zirvede 2011 yılı değerlendirilip Sabancı Holding ve Ageas ortaklığı kutlandı. Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grubu Başkanı ve Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer açılış konuşmasını yaptığı gecede, “2020 vizyonumuz Türkiye’nin her açıdan 1 numaralı sigorta şirketini yaratmaktır” dedi. Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen ise yaptığı konuşmada, “Sabancı Holding ve Ageas ortaklığıyla gücümüze güç kattık. 2012 karlılık içinde büyüyeceğimiz bir yıl olacak” dedi.

Türkiye’nin en bilinen ve güvenilir sigorta şirketi Aksigorta’nın Genel Müdürlük ve tüm bölge müdürlüklerinde görev yapan 600 çalışanını bir araya getiren Aksigorta Çalışan Zirvesi, Sabancı Center’da yapıldı. Sunuculuğunu ünlü oyuncu Kadir Çöpdemir’in yaptığı zirveye Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grubu Başkanı ve Aksigorta Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, Ageas CEO’su Bart De Smet, Ageas Continental Europe CEO’su Steven Braekeveldt ve Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen’in yanı sıra tüm Aksigorta ve Ageas üst yönetimi katıldı. 2011 yılının değerlendirildiği ve 2012 hedeflerinin paylaşıldığı etkinlikte, kıdemli çalışanlara ödül ve plaketler verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grubu Başkanı Haluk Dinçer dünya ve Türkiye ekonomisin mevcut durumu, Türkiye’nin dünya ekonomisindeki yeri ve önemi, dünyada ve Türkiye’de sigorta sektörü, Aksigorta’nın mevcut durumu ve hedefleri ile ilgili önemli bilgiler verdi. Dinçer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geçmişi başarılarla dolu Aksigorta bugün 51 yaşında. Sigorta sektörünün bilinirliği en yüksek, en prestijli, en güven duyulan markası. Biz 500’ü aşkın çalışanımız, 1600’e yakın acentemiz ve 1000’e yakın Akbank şubesi çalışanları ile dev bir aileyiz. Bu markaya karşı hepimizin çok büyük bir başarı sorumluluğu var. Ageas ortaklığıyla Sabancı kendisine son derece doğru bir partner seçmiştir. Geçtiğimiz Mart ayından beri gayet yakın, gayet uyumlu, gayet verimli bir çalışma içerisindeyiz. Bu 6 aylık dönem açıkça göstermiştir ki, Sabancı-Ageas sinerjisinden Aksigorta çok şey kazanacaktır. Aksigorta’da 2020 vizyonumuz ise Türkiye’nin her açıdan 1 numaralı sigorta şirketini yaratmaktır.”

2011 yılındaki başarılarından ötürü çalışanlarına teşekkür eden Uğur Gülen ise şunları söyledi: ”Bugün sektörün en güçlü ekibine sahibiz. Bu hepimizin başarısıdır. Aksigorta olarak karlı ve sürdürülebilir şekilde büyümeye, insan kaynakları ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu noktada Ageas’ın dünyadaki en iyi uygulamaları ve küresel deneyiminden sonuna kadar yararlanacağız. 2012 karlılık içinde büyüyeceğimiz bir yıl olacak.”

Ageas ile ilgili bir tanıtım sunumu yapan Ageas CEO’su Bart De Smet, Sabancı Holding ile yapılan ortaklığın çok başarılı bir şekilde devam ettiğinin altını çizerek, Türkiye’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ageas Continental Europe CEO’su Steven Braekeveldt ise Aksigorta çalışanlarına başarılı çalışmaları ve enerjileri için teşekkür etti.

5, 10, 15, 20 ve 25. yılını dolduran çalışanlara plaket ve hediyelerinin verildiği toplantının ardından verilen davette çalışanlar bütün yılın stresini atarak keyifli bir gece geçirdi.

Sayfa URL'si: