Adobe Dijital Medya Müzesi’ nin yeni sergisi açıldı; Mariko Mori’ den ‘Journey to Seven Light Bay’

Tarih: 11.12.2011

Bard Üniversitesi Küratörlük Çalışmaları Merkezi Yöneticisi Tom Eccles tarafından organize edilen yeni dijital Adobe sergisi www.adobemuseum.com/TidaDome adresinde açıldı.

Adobe Dijital Medya Müzesi (Adobe Museum of Digital Media), Mariko Mori’nin merakla beklenen sergisi “Journey to Seven Light Bay”’in açıldığını duyurdu. Sergi, Mori’nin sanat ve teknolojinin sınırlarını zorlayan çalışmasının en yeni parçasını oluşturuyor. Adobe Dijital Medya Müzesi’ne uğrayan ziyaretçiler, Mariko Mori’nin muazzam seramik çalışmasının ilk bölümünü görme fırsatı yakalıyor. Adobe Dijital Medya Müzesi ziyaretçileri, Mori’nin çalışmaları hayat bulmadan önce nasıl bir görünüme sahip olacakları hakkında fikir sahibi oluyorlar. Japonya Okinawa’daki Miyako Adası’nda bir koya yerleştirilecek olan Primal Rhythm adlı tasarımın içinde, koydaki gelgitlerle birlikte renk değiştirecek olan güneş sütunu ve aytaşı yer alıyor. Mori’nin kurmuş olduğu Faou Kuruluşu tarafından üretilen Primal Rhythm’ın ilk bölümü, Japonya’da kış gündönümü olan 22 Aralık tarihinde, Güneş Sütunu’nun tamamlanmasının ardından açılacak.

Mori, Adobe Dijital Medya Müzesi’nde sergilenen çalışması hakkında “Adobe Dijital Medya Müzesi, Japonya’da gerçekleşen bu projenin dijital olarak, dünya çapında daha geniş kitlelere erişmesine yardımcı oluyor” dedi. Mori, sanatsal bakış açısı sayesinde doğal yaşam farkındalığını artırmayı sağlayan projesi hakkında şunları söyledi: “Bu çalışma, dünyevi ve ruhani olanı birleştirmek için tasarlanmıştır. Bu dünyadaki doğal güzelliklere gereken değeri veren sağlam bir kanıt olacaktır.”

Adobe Dijital Medya Müzesi Hakkında (ADMM)

Çığır açan dijital medya çalışmalarını vitrine çıkarmak, korumak ve dijital medyanın toplumu ve kültürü nasıl etkilediği konusunda uzman görüşleri içeren bir forum ortamı sağlamak için tasarlanmış eşi benzeri olmayan bir müze ve interaktif bir buluşma yeri olan Adobe Dijital Medya Müzesi (ADMM) (www.adobemuseum.com), yılın 365 günü 7/24 ziyarete açık. Ziyaretçilerin ücretsiz üye olabildiği ADMM, 2010 yılı Kasım ayında ünlü Amerikalı sanatçı Tony Oursler’ın özel açılış sergisi olan The Valley’i sanatseverlerle buluşturdu. Sergiler; sanat, teknoloji ve medya üstadları tarafından organize ediliyor ve yıl içerisinde düzenli olarak değişiyor. Sergi arşivine www.adobemuseum.com adresinden ulaşılabiliyor.


Sektörler:
Sayfa URL'si: