Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
Adalar’dan bir tat gelir bizlere!.. - Basın Bülteni

Adres: Refik Saydam Cad. Tepebaşı Bulvarı No:37 Grand Otel Haliç Kat: 8 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 243 11 26 Pbx

Fax: 0212 243 11 26

Yetkili Kişi: Adalı Meyhane

Web: www.adalimeyhanesi.com

Ekli Görseller & Dökümanlar

Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

Adalar’dan bir tat gelir bizlere!..

Tarih: 19.10.2009
İstanbul gece hayatının popüler mekânlarından Adalı, klasik meyhane tatları ve Ermeni-Rum-Osmanlı mutfağından özel lezzetlerle sezona hazır. ‘Ada Vapuru’ şeklinde yenilediği dekoruyla dostlarınızla güzel yaz günlerini hatırlatacak olan Adalı Meyhane’de Buzuki Orhan Osman, Ertan Sert ve Grup Adalı program yapıyor.

Adalı Meyhane; 2009-2010 sezonu için kendini baştan başa yeniledi ve mutfağını özlediğiniz lezzetlerle zenginleştirdi. Bu sezona has bir başka yenilik olarak da yeni düzenlemelerle kimseyi rahatsız etmeden, kendisi de rahatsız olmadan sigara içmek isteyenler için çiçekler içinde bir de asma kat yapıldı.

Kınalıadalı Erol Gülük’ün, işletmeciliğini yaptığı ve başlı başına ada kültürünü yansıttığı mekanda; Ermeni, Rum ve Osmanlı mutfağının birbirinden lezzetli mezeleri original halleriyle sofranıza geliyor. Birçok Cruiz mutfağında ve uzun süre Yunanistan’da çalışmış Şef Musa Sürel, standartlaşmış füzyon mutfağı yerine, bu kültürlere ait yemekleri geleneksel yöntemlerle hazırlayıp sunarak fark yaratıyor. Fırında Feta Peyniri (Feta Sto Fourno), Kuru Cacık (Tzatiziki), Zeytinyağlı Midye Dolma,Topik, Tarama (Kırmızı Havyar salatası), Lakerda, Güveçte Beyaz Peynirli Karides (Garides Saganaki), Şarap Soslu Levrek, Sakızlı Dondurma Eşliğinde Ayvalık Lor Tatlısı gibi tatlar, geleneksel Adalı lezzetlerinden birkaçı.

Muhteşem Haliç manzarasına sahip olan Adalı Meyhane; Cuma-Cumartesi akşamlarını canlı müzikle hareketlendiriyor. Mekânda Buzuki Orhan Osman ve grubunun seslendireceği eski İstanbul ve Rebetiko şarkıları ile sirtaki ve zeybekle coşacak, Ertan Sert’in güçlü yorumuyla Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarını ve klasiklerini dinleyeceksiniz. Sanatçılara ön grup olarak ise Grup Adalı eşlik ediyor.

Sayfa URL'si: