Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/bbuser/public_html/system_functions.php on line 695
ABD’nin Nevada Eyaleti ticaret heyeti, genç işadamlarına işbirliği eli uzattı - Basın Bülteni

Adres: İstiklal Cad. Kat:14 No:142 34430 Odakule Tepebaşı-İstanbul / Türkiye

Telefon: +90 212 251 97 62-63

Fax: +90 212 245 59 06

Yetkili Kişi: TÜGİAD - Türkiye Genç İşadamları Derneği

Web: tugiad.org.tr/

Ekli Görseller & Dökümanlar

ABD’nin Nevada Eyaleti ticaret heyeti, genç işadamlarına işbirliği eli uzattı

Tarih: 13.09.2012
Amerika'nın önde gelen ticaret ve kongre merkezlerinden Las Vegas'tan bir heyet, TÜGİAD'da temaslarda bulundu. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, gelir, şirket ve franchise vergileri 'sıfır' olan Las Vegas'la karşılıklı işbirliğinin geliştirileceğini söyledi.

ABD'nin Nevada eyaletinden bir heyet, karşılıklı ticari işbirliği imkanlarını görüşmek üzere Türkiye Genç İşadamları Derneği'ne (TÜGİAD) dün ziyarette bulundu. New York'tan sonra ABD'nin en fazla ziyaretçi çeken ikinci kenti Las Vegas'tan gelen heyet, Odakule'de bulunan genel merkezlerinde TÜGİAD üyeleriyle görüştü.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, gelir, şirket ve franchise vergileri sıfır olan ve ABD'nin en önemli fuar ve kongre merkezleri arasında bulunan Las Vegas'tan gelen heyetin ziyaretinin karşılıklı işbirliğini geliştirmeyi hedeflediğini belirterek, bu amaçla çeşitli görüş alışverişlerinde bulunduklarını, kendilerinin de bir süre sonra Nevada'ya gideceklerini ifade etti. TÜGİAD Üyesi Serhan Süzer de, Nevada eyaletinde çok ciddi bir potansiyel bulunduğunu ve karşılıklı ticari işbirliklerinin kurulabileceğini dile getirdi. Las Vegas'ın, yılda 40 milyonun üzerinde turist çektiğine dikkati çeken Süzer, şunları kaydetti: 'Expo'ya aday olan İzmir, Las Vegas'ın desteğinden çok büyük fayda görür. Kongre turizminde de çok ilerideler. Las Vegas'a senede 6 milyon kişi gidiyor sadece kongre turizmi için. Bunun dışında enerji konusunda da işbirliği yapılabilir. Çünkü Türkiye'nin de jeotermal kaynakları oldukça iyi. Nevada eyaletinin de aynı şekilde... Müthiş bir eğlence turizmi de var Las Vegas'ta. O tecrübeden de istifade edebiliriz.''

'TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL'

Nevada Türk Amerikalılar Derneği (ATA-Nevada) Başkanı İsmail Onat ise Nevada'daki iş imkanlarını Türkiye'ye açmak gerektiğini kaydederek, ''Türkiye artık eskisi gibi değil. Biz buraları bıraktığımız zaman korku vardı. Ama artık Türk işadamları, özellikle gençler risk almayı seviyor'' dedi. Nevadalı heyetin ziyaretinin, Turkish Global Business and Conventions Authority (TGBCA) adında ticaret odaklı bir oluşum aracılığıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Onat, ''Bu ziyaret kurumun projelerinden birisi, aslında ilk adımı. Nevada ve Las Vegas'ın en iyi olduğu konular arasında enerji, sağlık turizmi ve fuarcılık geliyor. Birkaç tane özel konu var, o konulara yükleniyoruz'' ifadelerini kullandı.Sayfa URL'si: