Adres: Akşemseddin Mah. Vatan Cad. no:6 Historia AVM Yanı Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 531 01 41

Fax: 0 212 534 85 38

Yetkili Kişi: Hafize ERGENE

Web: www.ismek.org

Ekli Görseller & DökümanlarDiğer bültenler
Emeğin serüveni\’nde “dün bugün ve yarına” dair tasarımlar
İsmek Eğitimleri ile Meslek Sahibi Olun
4 Saatlik Eğitimle Mutfağınıza Yeni Lezzetler Katın
İstanbulların Eğitim Tercihleri
İstanbulların Eğitim Tercihleri
Emlak Danışmanlığı Şimdinin Gözde Mesleği
Hamileler İsmek İle Çok Bilinçli
İsmek Evlilik Öncesi Eğitim
İsmek Kayıtlarına 1 Ayda 195.278 Başvuru
İSMEK Türk-İslam Sanatı Kursiyerlerini Arıyor
İsmek’te Kayıtlara Yoğun ilgi
Unutulmaz Filmlerin Afişleri Tuale Yansıdı
İSMEK, bu yıl ilk kez düzenlenen Mesleki Eğitim ve Kişisel Gelişim Fuarı MEGİST’ e katılıyor.
Çocuk Gelişimi Eğitimleri ile Daha Sağlıklı Nesiller
Türk- İslâm sanatları ihtisas sınavı 1 Ekim de
İSMEK’ te Kayıtlar Devam Ediyor
İSMEK Çini Kursiyerlerinin “ Sırlı Denizler”
İSMEK El Sanatları Dergisi’nin 11. Sayısı Sanatseverlerle Buluştu
İSMEK’in Ödüllü Yarışması İçin Teslimler Başlıyor
İSMEK, İstanbul’un geçmiş ve geleceğini podyuma taşıdı
Bahar Korçan 28 Yılllık Mesleki Deneyimini İSMEK’lilerle Paylaştı
Eviniz İsmek Sayesinde Göz Kamaştırıyor
Kendimizi Dünyaya Sanatımızla Kabul Ettirmeliyiz
Sevgililer Gününün En Özel Hediyeleri İsmek Satış Merkezlerinden
İsmek Moda Fuarı’nda Markalar Arasındaki Yerini Alıyor
İsmek Renkleri İstinye Park’ta
Kars Kağızman’a İsmek Usta Öğretici Ve Kursiyerlerinden Destek
İsmek Kursiyerlerinden Çini Ve Mozaik Sergisi
İsmek’in Mevlana Konulu Sergisi Airpiort Outlet Center’da
İsmek Özürlüler Kurs Merkezi Kursiyerleri “Engelsiz Yaşam “da
İSMEK 2009-2010 Eğitim Dönemi kayıtları

6 Kıta İsmek’te Buluşuyor

Tarih: 22.04.2014

İSMEK; dünyanın 6 kıtasından insanı, eğitimleri sayesinde bir araya getiriyor. Bu yıl 93 ülkeden toplam 1759 yabancı uyruklu İstanbullu, sanat ve meslek eğitimi almak için İSMEK’i tercih etti. Peki İstanbul’a yerleşen yabancılar en çok hangi konuda eğitim almak istiyorlar? Bu sorunun yanıtıysa oldukça ilginç.

İSMEK’te eğitim alan İstanbulluların arasında, çeşitli nedenlerle ülkemize gelerek İstanbul’da yaşayan çok sayıda yabancı kursiyer bulunuyor. İş ve evliliğin yanı sıra ülkelerinin içinde bulunduğu zorlu yaşam koşulları gibi nedenlerle İstanbul’da ikamet eden pek çok yabancı uyruklu, İSMEK eğitimlerine katılıyor. Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey- Güney Amerika, Avustralya kıtalarından toplam 93 ülkenin insanı, İSMEK eğitimleri ile bir araya geliyor.

İSMEK’te eğitim gören yabancı uyruklu toplam 1759 kursiyerler arasında sayı çokluğu bakımından ilk sırayı Asya ülkeleri alsa da, dünyanın her kıtasından kursiyer İSMEK’te eğitim almayı tercih ediyor. İSMEK’in yabancı uyruklu kursiyerlerin geldikleri bazı ülkeler şöyle: Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Güney Kore, Japonya, ABD, Macaristan, Belçika, Polonya, Filipinler, Fransa, İspanya Suriye, Azerbaycan, Kazakistan, Moldova, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan.

Yabancı Kursiyerler Türkçe ve İngilizce için İSMEK’i Tercih Ediyor

Başka bir ülkede yaşıyor olmanın getirdiği en büyük problem olan dil problemine İSMEK’te çözüm arayan 669 yabancı uyruklu kursiyer, İSMEK’in Yabancılar için Türkçe branşında eğitim alıyor. Yabancı uyruklu İstanbullular, dünya dili olan İngilizce’yi öğrenmek için de İSMEK’i tercih ediyor. Çünkü bu kursiyerlerimizin en çok tercih ettiği branşlar listesinde İngilizce 173 kişi ile ikinci sırada yer alıyor.

En çok tercih edilen ilk 10 branş listesindeki diğer branşlar ise sırasıyla şöyle: Diksiyon,Takı Tasarımı, Bilgisayar Kullanımı, Aerobik- Fitness Plates, Guaj Boya Resim, Fitness – Bay, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme, Arapça. Geleneksel Türk El Sanatları arasında yabancı kursiyerlerin en çok rağbet ettiği branşlar da ilk iki sırayı ise İğne Oyası ve Boyacı-Çini işlemeci alıyor.

İSMEK Eğitimleri Büyük Bir Hizmet

Olena Smyıznova ( Rusya): “İSMEK’te Türkçe branşında eğitim aldım, şimdi de bilgisayar branşına devam ediyorum. İSMEK eğitimleri, Türkler için olduğu kadar yabancılar için de büyük bir hizmet. 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Hayat çok çabuk ilerliyor ve boşa geçirilmeyecek kadar kıymetli. İSMEK sayesinde yeni bir şeyler öğrenerek zamanımızı değerlendiriyoruz. Emeği geçenlere teşekkürler.”

Bu hizmetleri Sunanlara Teşekkürler

Judith Kapya (Zambiya Cumhuriyeti): İSMEK eğitimlerinden Türk komşularım sayesinde haberdar oldum. Geçen yıl Yabancılar için Türkçe eğitimine katıldım. Bu yıl da İSMEK’te bilgisayar eğitimi görüyorum. İSMEK eğitimlerinden son derece memnunum. Önümüzdeki yıl İleri Ofis Programları branşında eğitim almak istiyorum. İş bulabilmem için bunlar gerekli. Bu hizmetleri sunan herkese teşekkürler.”

İSMEK Yabancılar İçin Büyük Bir İmkân

Wafa Murad ( Suriye):
“Bir yıl önce ailemle birlikte, yaşanan iç savaş nedeniyle ülkemiz Suriye’den göç edip İstanbul’a yerleştik. İSMEK’te bir dönem Yabancılariçin Türkçe eğitimi aldım. Şimdi bu eğitimimi 2 seviyede sürdürüyorum. Önümüzdeki eğitim döneminde ise bir meslek edinebilmek için yine İSMEK’te kuaförlük branşında eğitim almak istiyorum. Benim gibi olanlar için İSMEK büyük bir imkân.”

Emekliliğimizin Keyfini İSMEK’le Çıkarıyoruz

Jerald Stanley ve Kit Ling Benny Swenson(ABD): “Emekli olduktan sonra, İstanbul’a yerleştik. 2005 yılında tanıştığımız İSMEK’te, geçtiğimiz yıllarda ahşap boyama, bağlama ve giyim branşlarında eğitimler aldık. Bu yıl birimiz yan flüt, birimiz dijital fotoğrafçılık eğitimi alıyor. İSMEK sayesinde emekliliğimizin keyfini yaşıyoruz. İlgi duyduğumuz alanlarda kendimizi geliştirmek bizi mutlu ediyor. İSMEK eğitimlerinden son derece memnunuz.”


bilgi için: hafize ergene

hafizeergene@ismek.org

0 212 531 01 41 / 1213

0 533 572 32 78

Sektörler:
Etiketler: İsmek , Kurs , Yabancı Dil Kursu
Sayfa URL'si: