Yetkili Kişi: Antalya Büyük Şehir Belediyesi

Ekli Görseller & Dökümanlar

Diğer bültenler
eklenilen başka bülteni yok.

3. Antalya Kadın Zirvesi – Medyanın Kadına Yaklaşımı

Tarih: 22.12.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 21 Aralık Cumartesi günü AKM’de “3’üncü Kadın Zirvesi”ni gerçekleştiriyor. Siyaset, sivil toplum, bilim ve araştırma kuruluşları başta olmak üzere farklı kesimden kadınların konuşmacı olarak katılacağı zirvenin teması ” Medyanın Kadına Yaklaşımı”

Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, ‘Kadın Dostu Kent Antalya’da toplumda cinsiyet eşitliğini savunan, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan kadının yaşamını ve haklarının irdelemek üzere 3’üncü Kadın Zirvesi’ni düzenliyor. Gelenekselleşen ve Türkiye çapında büyük ses getiren Kadın Zirvesi’nin ilkinde “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet Neden Artıyor? Neler Yapılmalı?” sorularına çözüm aranmış, ikincisinde de “Kadın Bedeni Üzerinde Yoğunlaşan Politikalar ve Kadının Doğurganlık Hakları” konusu tartışılmıştı.

MEDYANIN KADINA YAKLAŞIMI

Yazar, aydın, politikacı ve bilim insanlarının katılımıyla 21 Aralık Cumartesi günü AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirilecek 3’üncü Kadın Zirvesi ” Medyanın Kadına Yaklaşımı” Sorunlar ve Çözümleri Neler Oluyor? Neler Yapılmalı? konusunu ele alacak. Zirveye her yıl olduğu gibi yine siyaset, sivil toplum, bilim ve araştırma kuruluşları başta olmak üzere farklı kesimden kadın konuşmacılar katılacak. Zirve kapsamında “Kadın Politikalarının Medyaya Etkisi” ve “Medya Okuryazarlığı Odağında Kadına Bakış” konulu iki panel gerçekleştirilecek.

ÜNLÜ KATILIMCILAR

3’üncü Kadın Zirvesi’ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’ün de katılması bekleniyor. Zirvenin konuşmacıları arasında Pınar Türenç (Basın Konseyi Başkanı), Işıl Özgentürk (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Aslı Öymen (CNN Türk Program Koordinatörü), Tuluhan Tekelioğlu (Gazeteci, Yazar), Esin Övet (Habertürk Magazin Yazarı) gibi medya dünyasının ünlü isimleri yer alıyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen zirve sonunda ortak kararla oluşturulacak “Sonuç Bildirgesi” kadınların ortak sesi olacak.

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi

Sektörler:
Sayfa URL'si: