2012 Reebok CrossFit Oyunları

Tarih: 23.07.2012
Reeboksponsorluğundaki yarışmacılar, 6 yıllık yarışma tarihinde iki yıl üst üste şampiyon olan ilk yarışmacılar oldu

24 yaşındaki RichFroningJr ve 22 yaşındaki AnnieThorisdottir, dünyanın en iyi atletlerinden olan rakiplerini eleyerek 2012 Reebok CrossFit Oyunları’nda Dünyanın En Fit Erkeği ve Kadını sıfatlarını elde ettiler. Kalabalık birseyirci katılımıyla gerçekleşen yarışmada ABD’li Froning ve İzlanda’lıThorisdottir, Kaliforniya’da geçen dört yorucu günün ardından geçtiğimiz hafta sonutoplam 1.000.000USD olan ödülün bir kısmını almaya hak kazandılar.

Tüm oyunlar sonucundaFroningJrve Thorisdottir 46 erkek ve 45 kadın yarışmacıdan oluşan rakiplerine karşı üstünlüklerini ilan ettiler.“Bir yarışmaya katılırken hedefim her zaman kazanmaktır, ama bu yıl tekrar kazanmak beni çok duygulandırdı.” diyen Thorisdottir konuşmasına şöyle devam etti: “Uzun bir zaman yarışabileceğim ve benim için doğru olan sporu aradım ve CrossFit’i bulduğum an bu spora ait olduğumu hissettim. CrossFit topluluğundan ve seyircilerden aldığımız destek bizi devam etmemiz için motive ediyor.”Froning ise “CrossFit oyunlarına katılırken sizi nelerin beklediğini asla tahmin edemezsiniz, bu yüzden yarışmaya her şey için antrenman yaparak hazırlanırım. Her sene CrossFit karşımıza farklı oyunlar çıkarıyor, dolayısıyla fiziksel ve zihinsel olarak her şeye karşı hazırlıklı olmamız gerekli.” dedi.

Her yıl düzenlenen CrossFit oyunları altıncı yılında yarışmacıların fiziksel yeteneklerini ölçen 15antrenman içeriyordu. Bu antrenmanlar kardiyovasküler/respiratuar dayanıklılık, güç, esneklik, koordinasyon, atiklik, denge ve hatasızlık gibi fitness’ın on temel prensibini baz alarak hazırlanmıştı. Yarışmadaki antrenmanların bazıları önceden açıklanırken bazıları ise başlamadan birkaç dakika önce açıklandı.

Yarışmaya katılan sporcular sadece fiziksel güçlerini değil, aynı zamanda zihinsel üstünlüklerini de ispatladılar. Reebok, CrossFit’i 21. yüzyıl sporu olarak görüyor. CrossFit oyunları bunun en önemli göstergesi, çünkü bu oyunlar sporun sevilen geleneksel unsurları olan rekabet, dostluk ve birliktelik hissini içeriyor.

Bu yıl Reebok ikinci kez CrossFit oyunlarının ana sponsoruydu. 2011’de 26,000 olan CrossFit sporcu sayısı 2012 yılında 70,000’e yükseldi. 2012 CrossFit Oyunları Şubat ayında olarak başladı. Sporcular bu süreçte 5 haftada 5 antrenman tamamladılar. Sıralamada en üstte yer alan 60 erkek ve kadın yarışmacı ve 30 takım bölgesel yarışmalara katılmaya hak kazandılar.

Reebok ve CrossFit ortaklığı kapsamında CrossFit sporcularının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonu hazırlanmasında Reebok ve CrossFit ekibi ortaklaşa bir çalışma yürüttüler. Ayakkabı koleksiyonunda yer alan yeni Reebok CrossFit Nano2.0 daha fazla hava almayı, esnekliği ve dengeyi sunuyor. Tekstil koleksiyonu ise sıcak hava koruma teknolojisi ve anti-mikrobiyal teknolojisi sayesinde sporcuları antrenman esnasında serin tutuyor.

Yeni koleksiyonu buradan inceleyebilirsiniz: http://www.shopcrossfitreebok.com

2012 Reebok CrossFitoyunaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, http://games.crossfit.comsitesini inceleyebilirsiniz.

Sektörler:
Sayfa URL'si: